0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - Sllajder0_Web_Përzgjedhja e redaktoritPolitikë

Bisedë telefonike mes Zaevit dhe Borisovit për gjetjen e zgjidhjeve për çështjet e hapura bilaterale

Kryeministrat e Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe Republikës së Bullgarisë, Zoran Zaev dhe Bojko Borisov sot në bisedën telefonike kanë shprehur bindjen e ndërsjellë se do të vazhdojnë të bisedojnë edhe drejtpërdrejtë dhe përmes përfaqësuesve dhe ekipeve qeveritare me qëllim të gjetjes së zgjidhjes së përbashkët për çështjet e hapura bilaterale në intëres të dy vendeve dhe në interes të integrimeve evropiane, informojnë nga Qeveria.

Back to top button
Close
Close