EvropëEvropë.PortalSvet.Slajder

Bisedë telefonike e Putinit dhe Kurcit për vaksinën ruse

Presidenti rus, Vlladimir Putin dhe kancelari austriak, Sebastian Kurc biseduan në telefon për luftën kundër pandemisë, përfshirë edhe dorëzimin e mundshëm të vaksinës ruse “Sçputnik V” në Austri dhe prodhimin e saj të përbashkët, kumtoi shërbimi për shtyp i Kremlinit.

Back to top button
Close
Close