Svet.SlajderБалкан

БИРН: Најмалку 130 деца од Западен Балкан се уште во камповите во Сирија

Најмалку 130 деца од Западен Балкан се уште се во бегалски кампови во Сирија, настанати по падот на терористичката Исламска држава (ИД), а нивниот процес на враќање е многу бавен или целосно блокиран, објави денеска Балканската истражувачка мрежа (БИРН).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close