Svet.SlajderСветСвет.Портал

Бионтек и Фајзер планираат да го зголемат производството на вакцини на 2,5 милијарди дози

Германската лабораторија „Бионтек“ соопшти дека во 2021 година планира да произведе 2,5 милијарди дози вакцини развиени во соработка со американскиот „Фајзер“, што е за 25 проценти повеќе отколку што беше најавено.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close