Svet.SlajderСвет

Бионтек гради фабрика за вакцини во Сингапур

Производителот на вакцини против коронавирус Бионтек денеска соопшти дека ќе гради фабрика во Сингапур што може да произведува стотици милиони дози на вакцини годишно во Југоисточна Азија

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close