0_Web_АктуелноЕвропа

БиоНТек/Фајзер ќе достават до дополнителни 75 милиони вакцини за ЕУ после март

БиоНТек и Фајзер соопштија дека ќе го зголемат снабдувањето со вакцина против коронавирус на Европската унија, ветувајќи до 75 милиони дополнителни дози за Унијата на пролет.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close