0_Спорт.ПорталSport.SlajderОстанато

Биното: Дозволивме меѓусебна борба на нашите пилоти и пак не чиниме

Главниот извршен директор на Ферари, Матија Биното, одговори на критичарите кои почнаа да го обвинуваат поради судирот меѓу Фетел и Леклаер на трката од Формула 1 шампионатот одржана минатиот викенд во Бразил.

Back to top button
Close
Close