ЗанимливостиСцена

„Били Џин“ – трета песна од 80-те со над милијарда прегледи на Јутјуб

Песната „Били Џин“ на Мајкл Џексон“ (1958-2009) собра повеќе од милијарда прегледи на „Јутјуб“, со што стана третата песна од осумдесеттите што успеала во тоа.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close