0_Web_АктуелноSvet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

„Билд“: Германија се подготвува за вакцинација до пред крајот на годината

Министерството за здравство планира да формира 60 специјални центри каде што ќе се вршат вакцинации. Според Билд, Министерството побарало од 16 сојузни држави да достават можни адреси на тие центри до 10 ноември.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close