Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Билд ја повика Меркел да се вакцинира против Ковид-19

Германските медиуми ги повикуваат политичарите да се вакцинираат против Ковид-19 и со тоа да ги поттикнат граѓаните бидејќи е видлива  воздржаноста на Германците кон вакцините

Back to top button
Close
Close