0_Web_АктуелноСветСвет.Портал

Бил Гејтс повторно најбогат според Форбс

Основачот и извршен директор на „Амазон“ Џеф Безос ја загуби титулата најбогат човек во светот за време на послепладневното тргување во четвртокот, а на негово место повторно дојде ко-основачот на „Мајкрософт“ Бил Гејтс.

Back to top button
Close
Close