0_Магазин.ПорталЗанимливости

Бил Гејтс: Дружењето со педофилот Епстин беше огромна грешка

Наводно, една од главните причини за разводот била неговата поврзаност со Епстин. Пријателскиот однос меѓу Гејтс и Епстин почнал од 2011 година, кога сега починатиот педофил уплатил парични средства во Фондацијата „Гејтс и ЈП Морган“.

Back to top button
Close
Close