БалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

БиХ: Инцко поднесе оставка, Шмит назначен за нов висок претставник

Германскиот политичар Кристијан Шмит денеска е назначен за нов висок претставник на меѓународната заедница во Босна и Херцеговина, а Валентин Инцко, кој досега ја извршуваше функцијата, поднесе оставка, потврди Кабинетот на високиот претставник (ОХР) во Сараево.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close