Svet.SlajderСветСвет.Портал

Биган: Украина треба да остане на врвот од агендата на САД 

САД никогаш нема да ја признаат анексијата на Крим од страна на Русија, а Украина треба да остане на врвот од агендата на САД, изјави денеска заменик државниот секретар Стивен Биган на министерска онлјан средба со Организацијата за безбедност и соработка во Европа (ОБСЕ)

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close