0_Магазин.ПорталЗанимливости

Би-Би-Си: Трамп му понудил „пријателски превоз“ на Ким Џонг-ун од Ханој до дома

Понудата на поранешниот американски претседател, доколку Ким прифател, би била „изненадување дури и за најискусните дипломати“. Ким пристигнал во Ханој по повеќедневно патување со воз низ Кина, а Трамп потоа рекол: „Може да те однесам дома за два часа, ако сакаш“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close