Svet.SlajderСветСвет.Портал

Би-Би-Си: Танзаниската Влада со месеци наназад го негира и исмејува коронавирусот, сега нема вакцини

Владата на Танзанија со месеци наназад го негираше присуството на коронавирусот и затоа сега нема план за вакцинација во земјата, ја пренесува Би-Би-Си оценката за реалната ситуација со заразата во оваа африканска земја.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close