Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Би-Би-Си: Приштина е најгрдата престолнина во Европа

Се чини дека Приштина е најгрдиот град во Европа, оценува репортер на Би-Би-Си, кој лани се нашол во близина на булеварот Џорџ Буш и Бил Клинтон во тој град во Косово.

Back to top button
Close
Close