БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Би-Би-Си: Коронавирус и вакцинацијата во Србија – Од вол на ражен преку преку велигденски бонуси и ваучери

Додека некои луѓе во Србија сè уште не сакаат да вакцинираат, државата апелира што е можно повеќе луѓе да примат некои од достапните вакцини со цел што побрзо да го вратат животот во нормала, јави дописникот на МИА од Белград.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close