ЕвропаЕвропа.Портал

Би-Би-Си и Ај-Ти-Ви во заеднички проект за британски стриминг сервис

Најголемите британски телевизиски медиуми Би-Би-Си и Ај-Ти-Ви денеска објавија планови за создавање британски сервис за стриминг, наречен „Бритбокс“, во обид да се спротистават на големата конкуренција од онлајн гигантите, како што е Нетфликс.

Back to top button
Close
Close