0_Maqedoni.PortalE përzgjedhurMakedonija.Slajder

BGNES: Shkupi e dërgon Georgievskin në mision shpjegues në Bullgari

Ish kryeministri dhe themeluesi i VMRO-DPMNE-së, Lupço Georgievski në ditët në vijim do të arrijë në Bullgari që të ndihmojë në zgjidhjen e kontesteve vazhduese mes dy vendeve. Vizita siç ka shkruar agjencia bullgare BGNES duke cituar pjesë të intervistës së mbrëmshme në Alsat, do të realizohet pasiqë ai kohë më parë kishte bisedë me kryeministrin Zoran Zaev.

Back to top button
Close
Close