0_Магазин.ПорталЗанимливости

Безос нуди две милијарди долари за да се врати во трката за Месечината

НАСА во април тоа му го довери на Илон Маск и неговата компанија „Спејс-Икс“, и ја одби понудата на „Блу ориџин“ на Безос.

Back to top button
Close
Close