Општински вестиСкопје

Без вода вечерва жителите на населбата Пинтија

Без вода денеска од 22:00 часот ќе останат корисниците од населбата Пинтија, кои се поврзани на старата водоводна мрежа.

Скопје, 2 јули 2020 (МИА) – Без вода денеска од 22:00 часот ќе останат корисниците од населбата Пинтија, кои се поврзани на старата водоводна мрежа.

Како што соопшти РЦУК-Скопје, прекинот е поради уличен дефект ф 80мм на улица „Борис Трајковски“ бр.97.

Корисниците ќе бидат без вода се до завршување на интервенцијата.фф/скс/

Back to top button
Close
Close