Скопје

Без вода утре улиците „Коле Неделковски” и „Дебарца” во Центар

Водоснабдувањето во улиците Коле Неделковки и Дебарца во Општина Центар, утре од 08:00 ќе биде во прекин. Од РЦУК – Скопје, известуваат дека прекинот на водоснабдување ќе биде поради уличен дефект од ф - 80 мм на ул. Коле Неделковски бр.32.

Скопје, 6 март 2020 (МИА) – Водоснабдувањето во улиците „Коле Неделковки“ и „Дебарца“ во Општина Центар, утре од 08:00 ќе биде во прекин.

Од РЦУК – Скопје, известуваат дека прекинот на водоснабдување ќе биде поради уличен дефект од ф – 80 мм на ул. Коле Неделковски бр.32. Воедно, според најавите на ЈП Водовод и Канализација, прекинот ќе трае се до се до отстранување на дефектот. оџ/aa/

 

 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close