Општински вестиСервисни информации

Без вода утре улицата „Даме Груев“ блок 4 во Центар

Без вода утре ќе биде улицата „Даме Груев“ блок 4 во Центар, информираат од ЈП „Водовод и Канализација“ - Скопје.

Скопје, 22 април 2021 (МИА) – Без вода утре ќе биде улицата „Даме Груев“ блок 4 во Центар, информираат од ЈП „Водовод и Канализација“ – Скопје.

Прекинот на водоснабдувањето, како што велат од претпријатието, е поради внатрешен дефект на водоводна мрежа на улицата „Даме Груев“ блок 4, кој ќе започне во 9 часот и ќе трае до санирање на дефектот. ар/скс/

Таг
Back to top button
Close
Close