Општински вестиСервисни информацииСкопје

Без вода утре повеќе улици во Карпош

Без вода утре ќе бидат повеќе улици во Карпош помеѓу кои: „Дрезденска“, „Њуделхиска“, „Наум Евро“, „Панче Пешев“, „Бахар Мојс“, „Римска“, „Атинска“ и дел од „Анкарска“, соопштуваат од ЈП „Водовод и канализација“ - Скопје.

Скопје, 24 февруари (МИА) – Без вода утре од 10 часот ќе бидат повеќе улици во Карпош помеѓу кои: „Дрезденска“, „Њуделхиска“, „Наум Евро“, „Панче Пешев“, „Бахар Мојс“, „Римска“, „Атинска“ и дел од „Анкарска“, соопштуваат од ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје.

Како што стои во соопштението, прекинот на водоснабдувањето е поради дефект на приклучна цевка ф1“ на улица „Дрезденска“ бр.26 и ќе трае завршување на дефектот. ар/ац/

Таг
Back to top button
Close
Close