Општински вестиСкопје

Без вода утре корисниците од улиците „Копачка“ и „Стрезово“

Без вода утре од 09:00 часот ќе останат корисниците на улиците „Копачка“ и „Стрезово“.

Скопје, 24 јануари 2020 (МИА) – Без вода утре од 09:00 часот ќе останат корисниците на улиците „Копачка“ и „Стрезово“.

Како што соопшти Регионалниот центар за управување со кризи-Скопје, прекинот е поради дефект на шибер од ф 100мм на ул „Козле“ 44.

Од таму информираат дека корисниците ќе бидат без вода се до санирање на дефектот.фф/ац/

Back to top button
Close
Close