Општински вестиСкопје

Без вода утре корисниците на БЕГ и Топлификација во Општина Карпош

Прекин во водоснабдувањето утре од 9 часот ќе имаат корисниците од Балкан енерџи груп (БЕГ) и Топлификација во Општина Карпош. 

Скопје, 25 февруари 2020 (МИА) – Прекин во водоснабдувањето утре од 9 часот ќе имаат корисниците од Балкан енерџи груп (БЕГ) и Топлификација во Општина Карпош.

Како што соопшти РЦУК – Скопје, прекинот е поради санирање дефект на улицата „Лондонска“ без број, во кругот на БЕГ. мд/бк/

Back to top button
Close
Close