Општински вестиСкопје

Без вода утре делови од скопската населба Црниче

Без вода утре од 9 часот ќе останат корисниците од улиците „Црниче“, „Наум Охридски“ и „Востаничка“ во населбата Црниче во општина Кисела Вода.

Скопје, 10 септември 2020 (МИА) – Без вода утре од 9 часот ќе останат корисниците од улиците „Црниче“, „Наум Охридски“ и „Востаничка“ во населбата Црниче во општина Кисела Вода.

Како што соопшти ЈП „Водовод и канализација“ прекинот е поради поврзување на стара со нова водоводна мрежа Ф-150 мм., на улицата „Црниче“.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато до завршување на активностите. бт/сп/

Таг
Back to top button
Close
Close