0_Македонија.ПорталСкопје

Без вода утре делови од бул „Србија“ и улиците „Топаанска“ и „Војдан Чернодрински“

ЈП Водовод и канализација соопшти дека утре од 9 часот прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на дел од бул. „Србија“ и бензинската станица „Окта“ во општина Аеродром поради водоводен приклучок на булеварот.

Скопје, 6 април 2020 (МИА) – ЈП Водовод и канализација соопшти дека утре од 9 часот прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на дел од бул. „Србија“ и бензинската станица „Окта“ во општина Аеродром поради водоводен приклучок на булеварот.

Од 9 часот вода ќе немаат и корисници од ул.„Топаанска“ и ул. „Војдан Чернодрински“ поради приклучок на бул. „Никола Карев“. хс/ цр

Back to top button
Close
Close