Општински вестиСкопје

Без вода утре дел од жителите на Центар

Без вода утре од 8:00 часот ќе останат корисниците од улиците „Мирче Мацан“ и „Ново Маало“ во Општина Центар.

Скопје, 2 јануари 2020 (МИА) – Без вода утре од 8:00 часот ќе останат корисниците од улиците „Мирче Мацан“ и „Ново Маало“ во Општина Центар.

Како што соопшти РЦУК-Скопје, прекинот е заради остранување дефект на водоводна цевка со пречник 80мм на улица „Мирче Мацан“, бр.17.

Корисниците ќе бидат без вода се до завршување на интервенцијата.фф/вг/

 

Таг
Back to top button
Close
Close