Општински вестиСкопје

Без вода утре дел од населбата Тафталиџе

Поради дефект во шахта Ф-1 на улица „Хелсинки“ бр.5 во населба Тафталиџе, утре прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на дел од улиците „Хелсинки“, „Ташкенска“, „Мексичка“, „Хаванска“ и „Варшавска“.

Back to top button
Close
Close