Општински вестиСкопје

Без вода утре дел од населба Радишани

Без вода утре од 8:30 до 9:30 часот ќе бидат корисниците на дел од населба Радишани. 

Скопје, 17 мај 2021 (МИА) – Без вода утре од 8:30 до 9:30 часот ќе бидат корисниците на дел од населба Радишани.

Како што информираат од ЈП Водовод и канализација Скопје, прекинот е поради чистење и дезинфекција на лева комора од резервоар Радишани. аа/нд/

Таг
Back to top button
Close
Close