Општински вести

Без вода утре дел од Козле

Без вода утре од 09:00 часот ќе бидат корисниците од улиците „Милан Марковиќ“, „Копачка“, „Крчин“, „Стогово“, „Стогово“, и дел од улица „Леринска“, во Козле.

Скопје, 2 јуни 2021 (МИА) –  Без вода утре од 09:00 часот ќе бидат корисниците од улиците „Милан Марковиќ“, „Копачка“, „Крчин“, „Стогово“, „Стогово“, и дел од улица „Леринска“, во Козле.

ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје информира дека прекин на водоснабдувањето ќе има поради промена на затворач ф-80мм на улицата „Милан Марковиќ“ број 18. ки/ац/

Back to top button
Close
Close