Општински вестиСкопје

Без вода утре дел од корисниците во Радишани

Без вода утре од 09:00 до 13:00 часот ќе бидат дел од корисниците од Радишани, во општина Бутел.

Скопје, 1 јуни 2021 (МИА) – Без вода утре од 09:00 до 13:00 часот ќе бидат дел од корисниците од Радишани, во општина Бутел.

ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје информира дека прекин на водоснабдувањето ќе има поради чистење и дезинфекција на резервоарот во Радишани, висока зона. ки/дма/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close