Општински вестиСкопје

Без вода утре дел од корисниците од улицата „Христо Смирненски“

Без вода утре од 9:00 часот ќе останат дел од корисниците од улицата „Христо Смирненски“, на потегот од улицата „Борка Талевски“ до булеварот „Митрополит Теодосиј Гологанов“. 

Скопје, 24 февруари 2020 (МИА) – Без вода утре од 9:00 часот ќе останат дел од корисниците од улицата „Христо Смирненски“, на потегот од улицата „Борка Талевски“ до булеварот „Митрополит Теодосиј Гологанов“.

Како што соопшти Центарот за управување со кризи (РЦУК), прекинот е поради изведување водоводен приклучок од ф – 100 мм на улицата „Христо Смирненски“ број 57а, а корисниците ќе останат без водоснабдување се до завршување на работата. бт/дма/

Таг
Back to top button
Close
Close