Општински вестиСкопје

Без вода утре дел од корисниците од Кисела Вода и Центар

Прекин во водоснабдувањето утре од 8:00 часот ќе имаат дел од корисниците од булеварот „Борис Трајковски“, односно потегот од крстосницата со булевар „Србија“ до Охис.

Скопје, 17 август 2020 (МИА) – Прекин во водоснабдувањето утре од 8:00 часот ќе имаат дел од корисниците од булеварот „Борис Трајковски“, односно потегот од крстосницата со булевар „Србија“ до Охис.

Како што соопшти ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје, прекинот е поради уличен дефект на булевар „Борис Трајковски“ 11/1.

Прекин во водоснабдување утре од 9 часот ќе имаат и дел од корисниците лоцирани на улицата „Христо Смирненски“. Прекинот е поради изведување водоводен приклучок на оваа улица.

Корисниците ќе бидат без вода се до санирање на дефектите. мд/сп/

Back to top button
Close
Close