Општински вестиСкопје

Без вода утре дел од корисниците на улица „Христо Смирненски“

Најавеното изведување на работите на водоводен приклучок на улица „Христо Смирненски“ во Скопје, наместо денеска ќе биде извршено утре, информира ЈП „Водовод и Канализација“.

Скопје, 25 февруари 2020 (МИА) – Најавеното изведување на работите на водоводен приклучок на улица „Христо Смирненски“ во Скопје, наместо денеска ќе биде извршено утре, информира ЈП „Водовод и Канализација“.

Претпријатието информира дека поради изведување на работите, од 9 часот без вода ќе останат дел од корисниците од улица „Христо Смирненски“, на потегот од улицата „Борка Талевски“ до булеварот „Митрополит Теодосиј Гологанов“. ир/сп/

Таг
Back to top button
Close
Close