Општински вестиСервисни информации

Без вода утре дел од Карпош

Прекин на водоснабдувањето утре од 09:00 до 11:00 часот ќе имаат дел од корисниците од општина Карпош.

Скопје, 15 јуни 2021 (МИА) – Прекин на водоснабдувањето утре од 09:00 до 11:00 часот ќе имаат дел од корисниците од општина Карпош.

ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје информира дека поради дефект во шахта на улица „Руџер Бошковиќ“, кај градинката, без вода ќе бидат корисниците од улиците „Иван Арговски“, „Гиго Михајловски“, дел од улица „Руџер Бошковиќ“ и „Бранислав Нушиќ“.  ки/скс/

 

Back to top button
Close
Close