ОпштествоОпштински вестиСкопје

Без вода утре дел од булеварот „Партизански одреди“ во Карпош

Без вода утре од 09:00 часот ќе бидат корисниците на дел од булеварот „Партизански Одреди“, од бројот 58 до 83 во Општина Карпош.

Скопје, 9 јуни 2021 (МИА) – Без вода утре од 09:00 часот ќе бидат корисниците на дел од булеварот „Партизански Одреди“, од бројот 58 до 83 во Општина Карпош.

Од ЈП Водовод и Канализација информираат дека прекинот е поради промената на затворач со пречник од ф-100мм.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато до завршување со активностите.бт/лв/

Таг
Back to top button
Close
Close