0_Македонија.ПорталОпштество

Без вода утре дел од бул. „АСНОМ“ во Аеродром

Корисниците од бул. „АСНОМ“ ниска зона од бр. 46 до бр. 50 во општина Аеродром утре од 9.30 часот ќе немаат вода, соопшти Регионалниот центар за управување со кризи. 

Скопје, 16 јануари 2020 (МИА) – Корисниците од бул. „АСНОМ“ ниска зона од бр. 46 до бр. 50 во општина Аеродром утре од 9.30 часот ќе немаат вода, соопшти Регионалниот центар за управување со кризи.

Прекинот во водоснабдувањето ќе биде поради промена на ППХ од ф-300 мм  на бул. „АСНОМ“ бб и ќе трае до завршување на зафатот. хс/сп/ 

Back to top button
Close
Close