0_Македонија.ПорталСервисни информацииСкопје

Без вода утре Бојане, задутре дел од Припор

ЈП Водовод и канализација известува дека утре, 30 јуни, од 9 до 13 часот ќе биде прекинато водоснабдувањето во скопското село Бојане поради чистење и дезинфекција на резервоар.

Скопје, 29 јуни 2020 (МИА) – ЈП Водовод и канализација известува дека утре, 30 јуни, од 9 до 13 часот ќе биде прекинато водоснабдувањето во скопското село Бојане поради чистење и дезинфекција на резервоар.

Прекин на водоснабдувањето, како што информира ЈП Водовод и канализација, задутре, 1 јули, од 9  до 14 часот ќе има во дел од населба Припор која се напојува преку резервоарот за прва зона,  поради  замена на затворач. хс/ 

 

Back to top button
Close
Close