ОпштествоОпштински вестиСкопје

Без вода улиците „Ѓорѓи Капчев“ и „Тодор Чангов“ во Аеродром

Без вода денеска од 9 часот ќе бидат корисниците од улицата „Ѓорѓи Капчев“ - крак 4,9,15 и 17, и улицата „Тодор Чангов“ - крак 22, во Општина Аеродром.

Скопје, 12 мај 2021 (МИА) – Без вода денеска од 9 часот ќе бидат корисниците од улицата „Ѓорѓи Капчев“ – крак 4,9,15 и 17, и улицата „Тодор Чангов“ – крак 22, во Општина Аеродром.

Како што соопштија од ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје, причината за прекинот е уличниот дефект од ф2“ на улицата „Ѓорѓи Капчев“, крак 15 бр.13.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато до санирање на дефектот.бт/лв/

Таг
Back to top button
Close
Close