Општински вестиСкопје

Без вода улица „Христо Татарчев“ во Припор

Прекин на водоснабдувањето денеска од 15:15 часот ќе имаат корисниците од улица „Христо Татарчев“ во прва зона во Припор.

Скопје, 16 април 2021 (МИА) – Прекин на водоснабдувањето денеска од 15:15 часот ќе имаат корисниците од улица „Христо Татарчев“ во прва зона во Припор.

ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје информира дека прекин на водоснабдувањето ќе има поради уличен дефект ф-80мм на улица „Христо Татарчев“ 14/бб. ки/дма/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close