Дописници МКДОпштество

Без вода по седум часа дневно во рок од две недели поради реконструкција на водоводна линија

Жителите на улицата „27 Март” во населбата Глишиќ во Кавадарци, почнувајќи од денес остануваат без вода за пиење по седум часа дневно, во рок од две седмици.

Кавадарци, 4 февруари 2021 (МИА) – Жителите на улицата „27 Март” во населбата Глишиќ во Кавадарци, почнувајќи од денес остануваат без вода за пиење по седум часа дневно, во рок од две седмици.

Како што соопшти кавадаречкото јавно претпријатие „Комуналец”, прекинот во водоснабдувањето во периодот од 8 до 15 часот,  е поради градежни активности на проект за реконструкција на водоводна линија. свд/бак/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close