0_Македонија.ПорталОпштински вестиСкопје

Без вода неколку улици во Шуто Оризари

Поради уличен дефект на водоводна мрежа Ф 100м.м.на улица Овчеполска 15. Со прекинато водоснабдување ќе бидат корисниците од улиците Овчеполска, Брсјачка Буна и Индира Ганди крак 37 во Општина Шуто Оризари.

Скопје, 14 август 2020 (МИА) – Поради уличен дефект на водоводна мрежа Ф 100м.м.на улица Овчеполска 15. Со прекинато водоснабдување ќе бидат корисниците од улиците Овчеполска, Брсјачка Буна и Индира Ганди крак 37 во Општина Шуто Оризари.

Како што информираат од ЈП Водовод и канализација, водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09:30 часот до завршување на дефектот. вг/са/

Back to top button
Close
Close