Општински вестиСкопје

Без вода неколку скопски улици

Поради менување на вентил денеска без вода ќе бидат корисниците од улиците на „Тоне Томшиќ“, „Георги Димитров“, „Иван Козаров“, „Боте Боцевски“, „Доситеј Обрадовиќ“ и „Дичо Петров“.

Скопје, 11 август 2021 (МИА) – Поради менување на вентил денеска без вода ќе бидат корисниците од улиците на „Тоне Томшиќ“, „Георги Димитров“, „Иван Козаров“, „Боте Боцевски“, „Доситеј Обрадовиќ“ и „Дичо Петров“.

Од ЈП „Водовод и канализација“ информираат дека водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09:30 часот се до завршување со санација на дефектот.свс/са/

Таг
Back to top button
Close
Close