Општински вестиСкопје

Без вода дел од жителите на Кисела Вода

Поради уличен дефект ф80мм на улица „Дренак“ бр.1 во општина Кисела Вода, без вода ќе бидат корисниците од истата улица и дел од улиците „Јужен Булевар“ и „Антон Попов“, по старо Огњан Прица.

Скопје, 26 август 2021 (МИА) – Поради уличен дефект ф80мм на улица „Дренак“ бр.1 во општина Кисела Вода, без вода ќе бидат корисниците од истата улица и дел од улиците „Јужен Булевар“ и „Антон Попов“, по старо Огњан Прица.

Од ЈП „Водовод и канализација“ информираат дека водоснабдувањето ќе биде прекинато од 17:30 часот, се до завршување на дефекот. свс/нд/

Таг
Back to top button
Close
Close