Општински вестиСкопје

Без вода корисниците од улиците „Цветан Димов“, „Панче Неделковски“ и „Коста Абрашевиќ“

Поради уличен дефект ф-150 мм, без вода денеска ќе бидат корисниците на улиците на „Цветан Димов“, „Панче Неделковски“ и дел од „Коста Абрашевиќ“.

Скопје, 11 август 2021 (МИА) – Поради уличен дефект ф-150 мм, без вода денеска ќе бидат корисниците на улиците на „Цветан Димов“, „Панче Неделковски“ и дел од „Коста Абрашевиќ“.

Како што информираат од ЈП „Водовод и канализација“, водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09 часот се до завршување со санација на дефектот.свс/са/

Таг
Back to top button
Close
Close