Општински вестиСервисни информации

Без вода корисниците од улица „Методија Шаторов Шарло“

Прекин на водоснабдувањето денеска од 08:45 часот ќе имаат корисниците од улица „Методија Шаторов Шарло“ бб, пред зграда Порта.

 Скопје, 28 април 2021 (МИА) – Прекин на водоснабдувањето денеска од 08:45 часот ќе имаат корисниците од улица „Методија Шаторов Шарло“ бб, пред зграда Порта, во општина Аеродром.

ЈП „Водовод  и канализација“ – Скопје информира дека прекин на водоснабдувањето ќе има поради изведување на водоводен приклучок ф-160 мм на улицата „Методија Шаторов Шарло“ бб. ки/ац/

Таг
Back to top button
Close
Close