ОпштествоОпштински вестиСкопје

Без вода корисниците од улица „1“ во Батинци

Поради уличен дефект ф-80мм на улица „1“ /бб Батинци, денеска од 10 часот со прекинато водоснабдување се корисниците на дел од оваа улица.

Скопје, 23 август 2021 (МИА) – Поради уличен дефект ф-80мм на улица „1“ /бб Батинци, денеска од 10 часот со прекинато водоснабдување се корисниците на дел од оваа улица.

Од ЈП „Водовод и канализација“ информираат дека водоснабдувањето ќе биде прекинато од 10 часот до завршување со санација на дефектот.свс/лв/

Таг
Back to top button
Close
Close